גודל פונט
נשים

8 שיטות ביתיות לזירוז לידה

הבטן ענקית, הגב כואב, העייפות הכללית בשיאה, את מתקרבת לתאריך היעד ושום ציר לא מורגש. קבלי 8 שיטות טבעיות וכיפיות לזירוז הלידה. מסקס ועד פיקניק בים

זמן קריאה: 3 דקות
8 שיטות לזירוז לידה

בקיצור, הכי חשוב לדעת ש:

  1. החודש האחרון של ההיריון הוא הארוך ביותר
  2. ישנן דרכים לזירוז הלידה בחדר הלידה, אלה נעשות במצב של מצוקה של האם או העובר
  3. הדרכים המוזכרות מטה אינן מוכחות באופן מחקרי, אבל הן לא יכולות להזיק

תרופות סבתא לזירוז

אימרה ידועה אומרת שהריון אורך שמונה חודשים ועוד נצח. וכל מי שעברה את זה כבר יודעת שהחודש האחרון באמת מייגע במיוחד.

בשבוע 38 רובנו כבר מתחילות לספור את הדקות ותוהות אם יש שיטות בדוקות לזירוז הלידה באופן טבעי. אפשר לומר, עידוד הלידה. שיטות טבעיות שהוכחו מחקרית אין, אבל יש כמה “שיטות סבתא” שאולי לך הן יעזרו.

קודם כל תירגעי

תחושת הלחץ מהלידה המתקרבת הינו טבעי לחלוטין וגורם לרמת האדרנלין בגוף לעלות. האדרנלין מעכב את היווצרות הורמון האוקסיטוצין, שאחראי על התחזקות הצירים ותחילת הלידה, להתחיל לפעול. אז, קדימה לנשום ולנסות להירגע. זה מדעי, כבר אמרנו.

סקס לזירוז לידה

אם רק המילה “תירגעי” מעצבנת אותך, זה גם בסדר. ישנן דרכים אחרות לזירוז הלידה. למשל, סקס: נוזל הזרע מכיל הורמונים הנקראים פרוסטגלנדינים ויכולים לסייע בריכוך צוואר הרחם בדרך לפתיחה. בנוסף, במהלך אורגזמה משתחרר לו אותו ההורמון מהסעיף הקודם – אוקסיטוצין. בטח לא משהו שיעכב לך את הלידה. ויש האומרים כי עצם הריגוש האורגזמי מעורר את הרחם מה שיכול להביא לתגובת שרשרת. בכל אופן, בוודאי תשני טוב יותר אחרי סקס, וזה כבר טוב.

גירוי פטמות

כמו הסקס, גם ההצעה הבאה אינה מדעית: עיסוי פטמות מענג עשוי לתרום גם הוא להאצת שחרור של הורמון האוקסיטוצין, זה שאחראי על עידוד הצירים.

טיפול רפלקסולוגי לזירוז לידה

טיפול לגירוי והנעה של המערכת ההורמונלית יכול גם הוא לעזור. ההורמונים המופרשים בקצב גבוה לקראת הלידה תורמים להתחלת צירים, לירידת מים ולריכוך של צוואר הרחם וכך לפתיחה ומחיקה. טיפול רפלקסולוגי לזירוז לידה נעשה החל מהשבוע ה-38 של ההיריון בלבד.

את יכולה לנסות בעצמך:

  • ללחוץ חזק את הבוהן. מסייע בהפרשת אוקסיטוצין.
  • עיסוי מתחת לעצם הקרסול משני צדדיו, מסביבו ועליו. אלה אזורי הרחם, השחלות ושלפוחית השתן.

אגב, גם הליכה יחפה על החול בחוף הים מעניקה כיסוי טבעי לכפות הרגליים ובדרך כלל גם מרימה את מצב הרוח. שזה חשוב מהכל.

שיאצו ודיקור סיני לזירוז לידה

בטיפולים אלה ישחרר המוח אנדורפינים שתפקידם לדכא כאב, להרגיע ולשפר את מצב הרוח. וכפי שאמרנו, הפחתת לחצים מסייעים בהרפיית השרירים, תומכים באיזון הגוף והנפש ותורמים להתפתחות הלידה.

לוותר על המעלית

ישנן פעילויות ספורטיביות שונות המתאימות לזירוז לידה כמו למשל הליכה משוחררת שיוצרת תנועות שעוזרות לעובר להתברג באגן וליצירת לחץ של ראשו על צוואר הרחם. או עלייה וירידה במדרגות – פעילות שיוצרת תנועה סיבובית באגן, בדומה לזו שמייצרים שרירי הרחם בזמן הצירים.

שמן קיק לזירוז לידה

תרופת סבתא די ידועה לנשים שחצו את השבוע ה-40 היא משקה המבוסס על שמן קיק: ערבבי 30 מ”ל (2-4 כפות) שמן קיק בכוס מיץ תפוזים סחוט (לפי הרפואה הסינית מומלץ להוסיף גם פקק של וודקה) ולגמי בהנאה מפוקפקת. השמן מסייע לריקון המעיים אז נסי להישאר בסביבת השירותים בשלוש השעות שלאחר השתייה. ריקון המעיים מסייע לקידום ולזירוז הצירים. שימי לב: אם השמן גרם לך לשלשול חזק, שתי הרבה מים כדי שלא תסתכני בהתייבשות.

לאכול אננס חריף ולזרז את הלידה

אומרים שאננס יכול לסייע בריכוך צוואר הרחם ובזירוז הצירים, שכן הוא מכיל את האנזים ברומלין, שלוקח חלק בתהליך הזה. האננס צריך להיות טרי. עם או בלי קשר לאננס, לקשוחות מבינכן אוהבות החריף – תדעו שאכילת מאכלים חריפים ידועה כמאיצת לידה (וגם כמאיצת צרבת אז אל תסחפו).

גם אם אכלת אננס חריף תוך עיסוי רפלקסולוגי וגם אם לא, את יולדת בקרוב. כדאי שתסדרי את התיק שתיקחי לחדר לידה, זה אולי לא יזרז לך את הלידה, אבל יעזור לך להעביר את הזמן.