גודל פונט

תוספי תזונה – מה חדש?

זמן קריאה: 1 דקות

 

מה חדש בתחום תוספי התזונה בספרות המקצועית?

 

Dietary micronutrients in the wake of COVID-19: an appraisal of evidence with a focus on high-risk groups and preventative healthcare

נושא הסקירה שפורסמה בכתב העת BMJ Nutrition, Prevention & Health בחודש יולי 2020 הוא חסרים תזונתיים במיקרו נוטריינטים, בעיקר באוכלוסיות בסיכון, ותרומתם לתפקוד מערכת החיסון. זאת בהקשר לסיכון לחלות במחלות זיהומיות בכלל, ובתקופתנו עם דגש על וירוס Covid-19 בפרט. בסקירה מוזכרים הוויטמינים A, C, D, E והמינרלים אבץ וסלניום, תוך התייחסות למדיניות, טיפול ומחקר, ומתן דגש לאוכלוסיות בסיכון כמו נשים הרות ומניקות, ילדים ואנשים עם מחלות כרוניות.

קישור למאמר המלא

 

AGA Clinical Practice Guidelines on the Role of Probiotics in the Management of Gastrointestinal Disorders

בחודש יוני 2020 פורסמו הנחיות קליניות  לשימוש בפרוביוטיקה במחלות שונות במערכת העיכול מטעם האיגוד האמריקאי לגסטרואנטרולוגיה. ההנחיות מבוססות על סקירת מאמרים שפורסמו בין השנים 2018-1947. נמצאו עדויות תומכות ליתרון בשימוש בפרוביוטיקה במצבים של מניעת זיהום ב-Clostridium difficile בזמן טיפול אנטיביוטי, דלקת פאוץ’ ו-Necrotizing Enterocolitis בתינוקות. בהמלצות מפורטים זני הפרוביוטיקה המתאימים עבור כל אינדיקציה. במקרים של זיהום ב-Clostridium difficile, מחלות מעי דלקתיות ותסמונת מעי רגיז לא נקבעה המלצה קלינית בשל פערי העדויות במחקר. במקרים אלה הומלץ להשתמש בפרוביוטיקה במסגרת מחקרים קליניים, כדי להגיע לתשובות מדעיות מבוססות יותר בתחום.

קישור למאמר המלא

 

Guidance Regarding the Recommendation and Sale of Dietary Supplements

ביולי 2020 פורסמו הנחיות להמלצה ומכירה של תוספי תזונה מטעם האקדמיה לתזונה ודיאטטיקה בארה”ב. המלצות אלה מחליפות המלצות קודמות שפורסמו בשנת 2002 על ידי האקדמיה. בהמלצות המעודכנות מודגש הצורך בהערכה תזונתית מקיפה של כל מטופל הכוללת את צריכת המזון, המשקאות ותוספי התזונה שהוא נוטל. כל המלצה חייבת להיות מבוססת על מידע עדכני ולאחר שכל מאפייני המטופל נלקחו בחשבון. על תוספי התזונה להשלים את צריכת הנוטריינטים מהתזונה ולא לבוא במקומם. וכמובן חשוב לתעד את ההמלצה בפירוט ברשומה הרפואית.

קישור לתקציר המאמר

ברוכים הבאים לאזור הקהל המקצועי של אלטמן

המידע והתכנים באזור חינם, אך מיועדים לשימוש מקצועי בלבד ולכן נדרשת להזדהות כאנשי מקצועות הרפואה לגשת אליהם.
נתוני המחקר המובאים הינם תקציר המחקרים המלאים, אשר יימסרו במידת הצורך לרופאים, רוקחים ודיאטניים.
האמירות באתר לא נועדו להתוות שימוש בתוספי תזונה למצבים רפואיים.
אין לשכפל, להדפיס או להעתיק כל תוכן או חלק ממנו.

קישור לאיפוס סיסמה נשלח לדוא"ל.