כל מה שרצית לדעת על פטרייה בנרתיק

 

מהי פטריה בנרתיק או "קנדידה" נרתיקית?

 

פטריה בנרתיק נגרמת משמר שנקרא קנדידה אלביקנס. השמר הוא אורגניזם קטנטן שחי בעור, במעי ובנרתיק בכמויות קטנות. הסביבה החומצית בנרתיק אינה נוחה להתפתחות ולהתרבות השמרים ולכן ברוב המקרים הם לא מתרבים ואינם גורמים לדלקת.

כאשר משתנה הסביבה הנרתיקית, למשל במחזור החודשי, בהריון, כאשר משתמשים בסבונים חדשים ומסיבות שונות, יש סיכוי לשינוי החומציות, לשינוי בהרכב החיידקים, ואז גובר הסיכוי להתרבות הקנדידה. מחקר ישראלי הראה שדווקא נטילת אנטיביוטיקה הייתה הגורם המוביל לקנדידה נרתיקית בקרב נשים שהגיעו למרפאה גינקולוגית.

 

 

איך אדע אם אני סובלת מפטריה בנרתיק?

 

פטריה בנרתיק יכולה להיות מעיקה מאוד, אך ברוב הגדול של המקרים היא אינה מצב "חמור".

 

התסמינים שלה כוללים:

  • גרד ותחושת צריבה בנרתיק ובאזור הנרתיק
  • הפרשה לבנה דמויית גבינת קוטג'
  • כאב בקיום יחסי מין
  • התנפחות הנרתיק

 

מהו בעצם ריח נורמלי?

 

לכל אישה יש ריח אישי המאפיין אותה. בנסיבות רגילות לנרתיק אין ריח רע אבל יש לו ריח אופייני. נשים רבות מתארות אותו כריח מושק קל. ריח חזק יותר, שלא נעלם, גם כשאת שומרת על היגיינה טובה, עשוי לרמז על בעיה. כאשר את מרגישה מעט ריח דגים או פשוט ריח לא טוב, זהו סימן של הפרת האיזון העדין באוכלוסיית החיידקים שבנרתיק. סימנים נוספים להפרת האיזון הם שינוי משמעותי בריח או התגברות של הריח לאחר יחסי מין.

 

 

כיצד משיבים את האיזון האינטימי הטבעי?

 

היום ברור שלוחמה בחיידקים ובפטריות מחוללי הזיהום אינה המפתח ליצירת איזון אינטימי חדש. התייחסות אליהם בלבד נותנת מענה זמני לבעיה הבוערת, אך אינה מבססת תשתית אינטימית בריאה. השבת המאזן האינטימי אפשרית באמצעות פרוביוטיקה המבוססת על חיידקים לקטובציליים, המרכיבים את אוכלוסיית החיידקים הדומיננטית בנרתיק בריא. החיידקים עוברים במערכת העיכול, ומשפיעים על אוכלוסיית החיידקים בנרתיק. הם מגנים עלייך מפני זיהומים ושומרים על בריאות אינטימית תקינה.

 

 

לקבלת קופון סלולרי לפרוביוטיק פמינה >>

 

checked
עבור לתוכן העמוד